Prawo

Prawo to przede wszystkim ogół wszelkich norm społecznych, które albo nas do czegoś uprawniają albo nam czegoś zakazują. Prawo jest to dziedzina, która ma zaprowadzać ład w państwie. Niestety, jeżeli nie stosujemy się do obowiązującego w naszym państwie prawa,

wtedy niestety musimy ponieść tego konsekwencje. Z prawem można się zgadzać albo nie jednakże raz ustanowione przez odpowiednie organy prawo nie może być podważone przez zwykłych obywateli. Jedynie odpowiedni urząd może je modyfikować.

My poprzez wybór odpowiednich polityków na odpowiednie stanowiska akceptujemy fakt, że to oni będą ustanawiać prawo, do którego my musimy się stosować. Prawo to jedna z trzech podstawowych składowych, które tworzą Państwo. Oprócz prawa, państwo tworzą również obywatele i terytorium danego państwa.

Bez prawa państwo nie mogłoby istnieć, wytworzyłaby się totalna anarchia, wszyscy robiliby, co tylko im się podoba. Właśnie dlatego prawo to bardzo dobra rzecz pomimo niektórych jego nakazów lub zakazów, które często nas denerwują i odrzucają.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s